• Facebook
  • Youtube
  • Instagram
Kézdivásárhely

2017 | augusztus 24-27.

  • Térkép

Bezár >
  • Teljes
  • DÉLELŐTT
  • DÉLUTÁN
  • ESTE
  • 10:00

    HAGYOMÁNYOS TERMÉK- ÉS ŐSZI VÁSÁR

    • Gábor Áron tér
    • Ingyenes
    • Vásár
  • 10:00

    KÉZMŰVES VÁSÁR

    • Gábor Áron tér
    • Ingyenes
    • Vásár
  • 11:00

    GYERMEKVÁROS

    Csíkos, pöttyös, kockás gyermekek tere

    • Gábor Áron park
    • Ingyenes
    • Gyerekprogram
  • 11:00

    REFO 500

    Újkenyér vasárnapi istentisztelet a református templomban

    • Református templom
    • Ingyenes
    • Egyházi program
  • 11:00

    Ifjúsági tér: Zöld játékok

    A Zöld Nap Egyesület szervezésében

    • Gábor Áron park
    • Ingyenes
    • Ifjúsági program
  • 13:00

    REFO 500 SÁTOR

    Közös éneklés a Református Kollégium ifjúsági zenekarával

    • A református templom előtti tér (Kolonics szobor körül)
    • Ingyenes
    • Egyházi program
  • 13:00

    Ifjúsági tér: Egy és fél láb

    Beszélgetés Keresztes Zsolttal (Kercsóval)

    • Gábor Áron park
    • Ingyenes
    • Ifjúsági program
  • 13:00

    MI vagyunk a TÉRen

    A Háromszéki Közösségi Alapítvány szervezésében, benne rajzverseny gyermekeknek és a MiniSnaps gyermekkórus zenés előadása, valamint a kampánydal eléneklése

    • Vigadó előtti tér
    • Ingyenes
    • Közösségi akció
  • 14:00

    Ifjúsági tér: Külföldi tapasztalattal itthon

    Beszélgetés Lukács Csabával, a Belly Food tulajdonosával

    • Gábor Áron park
    • Ingyenes
    • Ifjúsági program
  • 15:00

    REFO 500 SÁTOR

    Nyílt IKE alkalom, téma: Családias otthon, otthonos egyház. A református templom előtti tér (Kolonics szobor körül)

    • A református templom előtti tér (Kolonics szobor körül)
    • Ingyenes
    • Egyházi program
  • 15:00

    Utcazene: YOUNGSTERS

    • Vigadó előtti tér
    • Ingyenes
    • Utcazene
  • 15:00

    Ifjúsági tér: Milyen az erdélyi celeb?

    Beszélgetés és dedikálás Dezső Bencével

    • Gábor Áron park
    • Ingyenes
    • Ifjúsági program
  • 15:45

    Utcazene: AMNÉZIA

    • Vigadó előtti tér
    • Ingyenes
    • Utcazene
  • 16:00

    Ifjúsági tér: Mutass jó példát!

    A Nőileg magazin programjának bemutatója

    • Gábor Áron park
    • Ingyenes
    • Ifjúsági program
  • 16:15

    Utcazene: DEMETER ELEMÉR ÉS KUDELÁSZ GYÖNGYI

    • Vigadó előtti tér
    • Ingyenes
    • Utcazene
  • 16:45

    Utcazene: BADCLINTON

    • Vigadó előtti tér
    • Ingyenes
    • Utcazene
  • 17:15

    Utcazene: WHITE BETTY

    • Vigadó előtti tér
    • Ingyenes
    • Utcazene
  • 17:30

    ZÖLDI LARA

    • Gábor Áron tér, színpad
    • Ingyenes
    • Koncert
  • 18:00

    EGO SUM

    • Gábor Áron tér, színpad
    • Ingyenes
    • Koncert
  • 18:00

    Utcazene: OLD RIP’S RT

    • Vigadó előtti tér
    • Ingyenes
    • Utcazene
  • 18:30

    Utcazene: DARK SOUL BROTHERS

    • Vigadó előtti tér
    • Ingyenes
    • Utcazene
  • 19:00

    Salsa a téren

    A kézdivásárhelyi salsásokkal

    • Vigadó előtti tér
    • Ingyenes
    • Salsa
  • 19:30

    VASTAG CSABA ÉS ZENEKARA

    • Gábor Áron tér, színpad
    • Ingyenes
    • Koncert
  • 20:00

    BOR ÉS ZENE: PERKŐ NÉPTÁNCEGYÜTTES

    • Borudvar
    • Ingyenes
    • Népi műsor
  • 21:30

    MAGNA CUM LAUDE

    A Zarah Moden és New Fashion ajándékaként

    • Gábor Áron tér, színpad
    • Ingyenes
    • Koncert
  • 23:00

    BOR ÉS ZENE: PRIBOJSZKI MÁTYÁS

    • Borudvar
    • Ingyenes
    • Koncert
  • 23:10

    Tűzijáték

    • Gábor Áron tér
    • Ingyenes
    • Záróesemény
Állandó programok

8.00 – 20.00  VI. országos és nemzetközi papírszalvéta, kártyanaptár és telefonkártya kiállítás és börze a Hobbi Cserebere Klub szervezésében / Gyűjtemények Háza

9.00 – 16.00  Kiállítás a múzeum udvarán a Városunk kincsei című rajzpályázatra beérkezett munkákból (díjazás augusztus 27-én 12 órakor) / Incze László Céhtörténeti Múzeum

9.00 – 16.00 Családos múzeumi kincskereső (az érdeklődő családok játékos feladatlap segítségével fedezhetik fel kiállításaikat) / Incze László Céhtörténeti Múzeum

9.00 – 16.00 Üzenj a múltba! – a múzeum kiállításainak megtekintése után mindenkinek lehetőséget nyújtanak korabeli levelezőlapon üzenni, esetleg kérdéseket feltenni, véleményt nyilvánítani elődeinknek, múltunk jeles személyeinek, közéleti szereplőinek / Incze László Céhtörténeti Múzeum

9.00 – 17.00  Pityókafesztivál az ASIMCOV szervezésében / Molnár Józsiás park (csak szombaton)

10.00 – 18.00 Refo 500 sátor: könyvárusítás (egyházi kiadványok árusítása minden korosztálynak); ima sátor (lehetőség az elcsendesedésre, imádságra); kérdezz – felelek! (lehetőség személyes beszélgetésre, kérdésfelvetésre) a református egyházközség és a KézdIKE szervezésében / a református templom előtti tér (Kolonics szobor körül)

11.00 – 18.00 Gyermekváros: Csíkos, pöttyös, kockás gyermekek tere a Gyulafehérvári Caritas Szociális Ágazat szervezésében / Gábor Áron park (ebédszünet 14 és 15 óra között)

12.00 – 00.00 Bor és zene: borkóstoló, népzene, szüreti hangulat. Fellépnek: Makám, DE Újratervezés, Antanténusz Néptánccsoport, Perkő Néptáncegyüttes és Pribojszky Mátyás / Borudvar (csütörtöktől vasárnapig)

15.00 – 18.30 Utcazene: White Betty, Dark Soul Brothers, Amnézia, BadClinton, Youngsters, Old Rip’s Rt, Demeter Elemér és Kudelász Gyöngyi, Veress Hunor és zenekara / Vigadó előtti tér (csak szombaton és vasárnap)

17.00 – 20.00 XIX. századi vásári korkép: régi kézimunkák, használati eszközök, díszítések, valamint régi receptekből készült sütemények és korzózás a főtéren korhű ruhákban / Gábor Áron tér (csak pénteken)

 

A szervezők fenntartják a műsorváltoztatás jogát.

Vásári térkép Bezár >
  • Kézműves és hagyományos vásár
    Târg meșteșugăresc / produse tradiționale

  • Borudvar
    Curtea vinului

  • Lacikonyha
    Alimentație publică

  • Vidámpark
    Parc de distracții

  • Színpad
    Scenă

  • Ipari cikkek vására
    Târg cu amănuntul

  • Utcazene
    Muzică stradală

  • Urbanizé

MIERCURI, 23 AUGUST

 

19.00  Urbanizé W-Session: cântă DJ GRID / Curtea de vinuri

 

 

 

JOI, 24 AUGUST

 

19.00  Teatrul Orășenesc: Doi pe net, r. Kolcsár József / Casa de Cultură Vigadó, sala mare

 

20.00  DE ÚJRATERVEZÉS: noua orchestră a lui Demeter Eli / Curtea de vinuri

 

22.00  MAKÁM / Curtea de vinuri

 

 

 

VINERI, 25 AUGUST

 

11.00  Concert pentru copii MAKÁM / Casa de Cultură Vigadó (prețul biletului de intrare 5 lei)

 

11.00  CORTUL REFO 500: evlavie de dispunere / piața din fața bisericii reformate (în jurul statuii Kolonics)

 

12.00  TÂRG DE PRODUSE TRADIȚIONALE / piața Gábor Áron

 

12.00  TÂRG MEȘTEȘUGĂRESC / piața Gábor Áron

 

14.00  CORTUL REFO 500: Teatru invizibil (teatru de revelație: revelație sufletească particulară cu ochii legați (liniște, sunete, atingeri, trăire interioară) / piața din fața bisericii reformate (în jurul statuii Kolonics)

 

15.00  ORAȘUL COPIILOR: Piața copiilor vărgați, cu picățele, cu carouri / parcul Gábor Áron

 

16.30  DESCHIDEREA PIEȚII TINERETULUI: Ce înseamnă pentru tine orașul de 590 de ani? expoziție / parcul Gábor Áron

 

17.00  DESCHIDEREA EXPOZIȚIEI: pictorul Xantus Géza. Pe cei prezenți îi salută directorul instituției dr. Dimény Attila, expoziția va fi deschisă de  Sarány István,  redactorul șef al publicației Hargita Népe. Colaborează trioul cu flaut a Școlii  Molnár Józsiás din Târgu Secuiesc: Baróti Zenkő, Dimény Kata, Kertész Boglárka / Muzeul Breslelor  Incze László

 

17.00  DESCHIDERE: a VI-a expoziție și bursă națională și internațională de șervețele, de calendar de cărți și de cartele de telefon în organizarea Clubului de Schimbare Hobbi / Casa de Colecții

 

17.00 PIAȚA TINERETULUI: Jocuri didactice interactive în limba engleză, prezentator: Dégi Zsuzsanna, asistent universitar (Facultatea Sapientia EMTE din Miercurea Ciuc) / parcul Gábor Áron

 

17.00  IMAGINEA EPOCII DE TÂRG DIN SECOLUL AL XIX-LEA: broderii vechi, unelte de folosință, decorațiuni, precum și prăjituri făcute după rețete vechi și plimbare prin centru în haine de epocă  / piața Gábor Áron

 

17.30  PIAȚA TINERETULUI: Imaginile, memurile, fantomele noastre – expunere cu etalarea imaginilor de târg despre cultura vizuală de la peretele peșterii la peretele Facebook, prezentator Dr. Hubbes László-Attila, lector universitar (Facultatea Sapientia EMTE Miercurea Ciuc ) / parcul Gábor Áron

 

17.30  DESCHIDERE TÂRG: interpretarea grupelor de majorete și a fanfarei Clubului Elevilor, apoi programul orașului înfrățit Mezőkövesd: spectacolul Ansamblului de Dans Popular Matyó și a Clubului de Bunici Matyó. După care sărbătorire comună: gustarea TORTULUI ORAȘULUI  / piața Gábor Áron, scena

 

18.00  PIAȚA TINERETULUI: Lectură literară, prezentatori: André Ferenc, Borcsa Imola, Horváth Benji și Sárkány Tímea / parcul Gábor Áron

 

19.00  ANSAMBLUL DE DANS POPULAR ANTANTÉNUSZ / Curtea de vinuri

 

19.00  PIAȚA TINERETULUI: beerpong / parcul Gábor Áron

 

20.30 MOBILMANIA CU VIKIDÁL GYULÁVAL / piața Gábor Áron, scena

 

21.00 Urbanizé Garden warm-up: DJ JUMBO / parcul Molnár Józsiás

 

22.30 KARTHAGO / piața Gábor Áron, scena – ca dar al Zarah Moden și New Fashion

 

00.00  Urbanizé Garden: THE FREESTYLERS / parcul Molnár Józsiás

 

02.00  Urbanizé Garden: GOJIRA & PLANET H / parcul Molnár Józsiás

 

 

 

SÂMBĂTĂ, 26 AUGUST

 

8.00    Sport: Cupa comemorativă a băieților bătrâni / Stadionul Sinkovits și Sala Polivalentă

 

10.00  CONFERINȚĂ DESPRE ISTORIA ORAȘULUI: Târgu Secuiesc, orașul de 590 de ani. Pe cei prezenți îi salută Bokor Tibor, primarul din Târgu Secuiesc, și Tamás Sándor, președintele Consiliului Județean / Muzeul Breslelor Incze László

Țin discursuri:

– arheologul dr. Sztáncsuj Sándor (SzNM): Amintirile arheologice ale orașului Târgu Secuiesc și ale împrejurimilor

– colecționarul de hărți Tamás Sándor (CJC): înfățișarea pe hartă a orașului Târgu Secuiesc în cele șase secole trecute

– cercetătorul etnograf dr. Dimény Attila (ILCM): Trecutul și prezentul cimitirului reformat din Târgu Secuiesc

– istoricul artelor Dobolyi Annamária (ILCM): Aspirații arhitecturale de la sfârșitul secolului în centrul orașului Târgu Secuiesc

 

10.00  TÂRG DE PRODUSE TRADIȚIONALE / piața Gábor Áron

 

10.00  TÂRG MEȘTEȘUGĂRESC  / piața Gábor Áron

 

10.00  Deschidere și concurs de gătit: FESTIVALUL CARTOFILOR / parcul Molnár Józsiás

 

10.00  DESCHIDEREA TÂRGULUI: Expoziție cu vânzare: stand de olărit, prezentare meșteșug meșter Budău Ionuț; stand de oierit-prezentare stână – baci Solomon Nicolae (pastramă, bulz, caș, berbec la proțap); stand șezătoare coaserea iei; standuri cu legume-fructe, expoziție cu vânzare, standuri cu produse culinare tradiționale / Scena Sala Polivalentă

 

11.00  ORAȘUL COPIILOR: Piața copiilor vărgați, cu picățele, cu carouri / parcul Gábor Áron

 

11.00  PIAȚA TINERETULUI: Chimia dragostei – moleculele afective și de iubire,  prezentator: dr. Mara Gyöngyvér, docent universitar  (Facultatea Sapientia EMTE Miercurea Ciuc ) / parcul Gábor Áron

 

11.00  CORTUL REFO 500: evlavie de dispunere / piața din fața bisericii reformate (în jurul statuii Kolonics)

 

11.00  Al XVII-LEA ÎNTÂLNIRE A FANFARELOR: fanfara Clubului Elevilor din Tâtgu Secuiesc / parcul Molnár Józsiás

 

11.00 PROGRAMUL COPIILOR: jocuri populare de copii – programul copiilor de la Grădinița Manócska. Instructori: Fésüs Hilda, Kovács Adél, Takács Izabella, László Ágnes și Cserei Izabella / piața Gábor Áron, scena

 

11.30  PROGRAMUL COPIILOR: jocuri pentru copii – programul copiilor al Grădiniței  Benedek Elek. Instructor: Tóth Gabriella / piața Gábor Áron, scena

 

12.00  Al XVII-lea ÎNTÂLNIRE A FANFARELOR: Concert de fanfară al Asociației de suflători Kovács András din Reci, orchestra Asociației reformate de suflători Ferencz Ernő din Brateș, fanfara Atlantis din Ozun, fanfara din Zagon, fanfara din Bixad / parcul Molnár Józsiás

 

12.00  PIAȚA TINERETULUI: Vierme de laborator  – experiențe interesante cu catedra de inginer biologic Sapientia EMTE, prezentator: dr. Miklóssy Ildikó, docent universitar (Facultatea Sapientia EMTE Miercurea Ciuc) / parcul Gábor Áron

 

12.00  CORTUL REFO 500: Luther, discuții la masa rotundă – expunerea individuală a actorului din Cluj Marosán Csaba / piața din fața bisericii reformate (în jurul statuii Kolonics)

 

13.00 PIAȚA TINERETULUI: Labkids – tineri inovativi / parcul Gábor Áron

 

14.00  CORTUL REFO 500: Teatru invizibil (teatru de revelație: revelație sufletească particulară cu ochii legați (liniște, sunete, atingeri, trăire interioară) /

 

14.00  PIAȚA TINERETULUI: RIO 2016 – expunerea paraolimpicului Oláh Attila / parcul Gábor Áron

 

14.00  PROGRAM CULTURAL: muzică populară și dans popular: Ansamblul de Dans Popular Junii Covăsneni, Iancu Dinu Sălăjanu / piața din fața Sălii Polivalente

 

15.00 Muzică de stradă: OLD RIP’S RT / piața din fața Casei de Cultură Vigadó

 

15.00  PIAȚA TINERETULUI:  Fantomatică – Expunerea lui Sárosi Mátyás Zsolt și Szabó Kriszta / parcul Gábor Áron

 

15.45 Muzică de stradă: DARK SOUL BROTHERS / piața din fața Casei de Cultură Vigadó

 

16.00  PIAȚA TINERETULUI: expuneri TUDEK / parcul Gábor Áron

 

16.00 PROGRAM DE MUZICĂ POPULARĂ: programul de dans popular al Ansamblului de Dans Popular Fergettyű  al Liceului Tehnologic Apor Péter / piața Gábor Áron, scena

 

16.15 Muzică de stradă: AMNÉZIA / piața din fața Casei de Cultură Vigadó

 

16.30 PROGRAM DE MUZICĂ POPULARĂ: programul de dans popular al Ansamblului de Dans Gyöngyvirág, al Liceului Pedagogic Bod Péter: dansuri din Ciucul de Sus și dansul fetelor / piața Gábor Áron, scena

 

16.45 Muzică de stradă: YOUNGSTERS / piața din fața Casei de Cultură Vigadó

 

17.00  PIAȚA TINERETULUI: Sfaturi de dragoste de la înaintașii noștri – expunerea lui Marosán Csaba (nu este recomandat sub 12 ani) / parcul Gábor Áron

 

17.15 Muzică de stradă: BADCLINTON / piața din fața Casei de Cultură Vigadó

 

18.00  PREZENTARE DE CARTE: Demeter Elemér – Rock’n’roll din Trei Scaune  / Galeria Vigadó

 

18.00 Muzică de stradă: VERESS HUNOR ÉS ZENEKARA / piața din fața Casei de Cultură Vigadó

 

19.00  PIAȚA TINERETULUI: beerpong / parcul Gábor Áron park

 

19.00  Stand-up comedy: IONUȚ RUSU / Scena Sala Polivalentă

 

19.00  THE CRAZY PLUMBERS / piața Gábor Áron, scena

 

20.00  EMIL LASSARIA & CAITLYN / Scena Sala Polivalentă

 

20.30 NAPOLEON BOULEVARD / piața Gábor Áron, scena

 

21.00  ANDREEA BĂLAN & BAND / Scena Sala Polivalentă

 

21.00 Urbanizé Garden warm-up: STATIK / parcul Molnár Józsiás

 

21.00  Project X: DJ DARK, DJ TREVOR, DJ BLUE LIGHT / Club Elegance

 

23.00 INTIM TORNA ILLEGÁL / piața Gábor Áron, scena

 

00.00  Urbanizé Garden: CHRIS.SU / parcul Molnár Józsiás

 

02.00  Urbanizé Garden: PARTYBUSTA / parcul Molnár Józsiás

 

 

 

DUMINICĂ, 27 AUGUST

 

10.00  TÂRG DE PRODUSE TRADIȚIONALE / piața Gábor Áron

 

10.00  TÂRG MEȘTEȘUGĂRESC / piața Gábor Áron

 

11.00  ORAȘUL COPIILOR: Piața copiilor vărgați, cu picățele, cu carouri / parcul Gábor Áron

 

11.00  REFO 500: Slujbă de duminică de pâine nouă în biserica reformată

 

11.00  PIAȚA TINERETULUI: jocuri verzi în organizarea Asociației Soare Verde / parcul Gábor Áron

 

13.00  CORTUL REFO 500: cântare comună cu orchestra de tineret a Colegiului Reformat / piața din fața bisericii reformate (în jurul statuii Kolonics)

 

13.00  PIAȚA TINERETULUI: Un picior și jumătate – discuție cu Keresztes Zsolt (cu Kercsó) / parcul Gábor Áron

 

13.00  PROGRAM COMUNITAR: MI VAGYUNK A TÉREN organizat de Asociația Comunitară din Trei Scaune / piața din fața Casei de Cultură Vigadó

 

14.00  PIAȚA TINERETULUI: Acasă cu experiență din străinătate discuție cu Lukács Csaba, cu proprietarul lui Belly Food / parcul Gábor Áron

 

15.00  CORTUL REFO 500: situație deschisă  IKE, tema: Cămin familial, biserică familială / piața din fața bisericii reformate (în jurul statuii Kolonics)

 

15.00 Muzică de stradă: YOUNGSTERS / piața din fața Casei de Cultură Vigadó

 

15.00  PIAȚA TINERETULUI: Cum este vedeta din Ardeal ? – discuție și dedicație cu  Dezső Bence / parcul Gábor Áron

 

15.45 Muzică de stradă: AMNÉZIA / piața din fața Casei de Cultură Vigadó

 

16.00  PIAȚA TINERETULUI: Arată exemplu bun! – prezentarea programului revistei Nőileg / parcul Gábor Áron

 

16.15 Muzică de stradă: DEMETER ELEMÉR ȘI KUDELÁSZ GYÖNGYI / piața din fața Casei de Cultură Vigadó

 

16.45 Muzică de stradă: BADCLINTON / piața din fața Casei de Cultură Vigadó

 

17.15 Muzică de stradă: WHITE BETTY / piața din fața Casei de Cultură Vigadó

 

17.30  ZÖLDI LARA / piața Gábor Áron, scena

 

18.00 EGO SUM / piața Gábor Áron, scena

 

18.00 Muzică de stradă: OLD RIP’S RT / piața din fața Casei de Cultură Vigadó

 

18.30  Muzică de stradă: DARK SOUL BROTHERS / piața din fața Casei de Cultură Vigadó

 

19.00  Salsa / piața din fața Casei de Cultură Vigadó

 

19.30  VASTAG CSABA ȘI ORCHESTRA SA / piața Gábor Áron, scena

 

20.00  ANSAMBLUL DE DANS POPULAR PERKŐ / Curtea de vinuri

 

21.30 MAGNA CUM LAUDE / piața Gábor Áron, scena – ca dar al Zarah Moden și New Fashion

 

23.00  PRIBOJSZKI MÁTYÁS / Curtea de vinuri

 

23.10  Foc de artificii

 

 

 

PROGRAME PERMANENTE:

 

8.00 – 20.00  a VI-a expoziție și bursă națională și internațională de șervețele, de calendar de cărți și de cartele de telefon în organizarea Clubului de Schimba Hobbi / Casa de Colecții

 

9.00 – 16.00  Expoziție în curtea muzeului din lucrările sosite pentru proiectul de desen cu titlul Comorile orașului nostru (premierea la 27 august, ora 12) / Muzeul Breslelor Incze László

 

9.00 – 16.00 Căutare familială de comoară la muzeu (familiile interesate pot descoperi cu ajutorul unei fișe de lucru jucăuș exponatele lor) / Muzeul Breslelor Incze László

 

9.00 – 16.00 Transmite un mesaj în trecut! – după vizitarea expozițiilor, tuturor li se va oferi posibilitatea de a transmite un mesaj pe carte poștală contemporană, eventual a pune întrebări, a exprima păreri înaintașilor noștri, persoanelor strălucite din trecutul nostru, persoanelor publice / Muzeul Breslelor Incze László

 

9.00 – 17.00  Festivalul cartofilor în organizarea ASIMCOV / parcul Molnár Józsiás  (doar sâmbătă)

 

10.00 – 18.00 Cortul Refo 500: vânzare da carte ( vânzarea publicațiilor bisericești pentru toate categoriile de vârstă); cortul de rugăciune ( posibilitate pentru liniștire, pentru rugăciune); întreabă-mă  – răspund! (posibilitate pentru discuție personală, pentru adresarea de întrebări) în organizarea parohiei reformate și a Asociației Creștinesc de Tineret (IKE) din Târgu Secuiesc / piața din fața bisericii reformate (în jurul statuii Kolonics)

 

11.00 – 18.00 Orașul copiilor: Piața copiilor vărgați, cu picățele, cu carouri în organizarea Domeniului Social Caritas din Alba Iulia / parcul Gábor Áron (pauză de masă între orele 14 și 15)

 

12.00 – 00.00 Vin și muzică: gustarea vinurilor, muzică populară, dispoziție de culesul viei. Interpretează: Makám, DE Újratervezés, Ansamblul de Dans Popular Antanténusz, Ansamblul de Dans Popular Perkő și Pribojszky Mátyás / Curtea de vinuri (de joi până duminică)

 

15.00 – 18.30 Muzică de stradă: White Betty, Dark Soul Brothers, Amnézia, BadClinton, Youngsters, Old Rip’s Rt, Demeter Elemér și Kudelász Gyöngyi, Veress Hunor și orchestra sa / piața din fața Casei de Cultură Vigadó  (doar sâmbătă și duminică)

 

17.00 – 20.00 Imaginea epocii de târg din secolul al XIX-lea: broderii vechi, unelte de folosință, decorațiuni, precum și prăjituri făcute după rețete vechi și plimbare prin centru în haine de epocă / piața Gábor Áron  (doar vineri)

 

 

Organizatorii își rezervă dreptul de modificarea programului.